Čarujeme s bublinami

20.01.2016 21:06

Kde sú bubliny, tam je vždy kopec zábavy. Vedia o tom všetci rodičia, ktorí svojej ratolesti niekedy kúpili bublifuk a sledovali, ako sa s touto nenáročnou hračkou dokáže prehrať celé hodiny. Vyfukovanie bublín dokáže veľmi ľahko nadchnúť nielen najmenších, ale aj tínedžerov. A niekedy sa touto zábavkou nechá strhnúť i nejeden dospelý. Na to, aby sme sa mohli kedykoľvek s bublinami zabaviť, stačí naozaj len málo. Zobrali sme pár ingrediencí, ktoré sa bežne nachádzajú v každej domácnosti a pustili sa do práce.

Začali sme výrobou základného roztoku, na ktorý sme potrebovali: 10 dielov vody, 3 diely saponátu (Jari) a 1 diel glycerínu. Potom nám stačila už len slamka a bublín bola razom plná trieda.

Aby sme sa pri fúkaní veľmi neunavili, zhotovili sme si "automatický bublinovač". Stačilo k slamke pripevniť balón, nafúknuť ho a ponoriť do pripraveného roztoku. Unikajúci vzduch z balóna už potom spravil svoje.

Najväčší úspech však mali "bublinoví hadi", ktorých nás naučili robiť naši kamaráti zo Stráže. Za pomoci plastovej fľaše, kúska látky, tekutého mydla a vody (pomer 2:1) sa nám podarilo vytvoriť poriadnych bublinových veľhadov. Niektorí boli dokonca dlhší ako 1 meter! Pozrite sa, ako rýchlo rástli:

A potom bol už len krôčik k nacvičeniu pravého cirkusového čísla:

—————

Späť